СТАТТІ

Кожного дня в усьому світі з’їдається 9 мільйонів одиниць хліба. І приблизно половина цього хліба йде на виготовлення бутербродів.

За свідченнями археологів перший хліб почали випікати більш, ніж 7 тисяч років тому. Він був виготовлений не зі злаків, а з жолудів.

З давніх давен пекарі дуже цінувалися. У Стародавній Греції булочник міг зайняти дуже високу посаду. У Римі раб, що вмів пекти хліб, коштував в десять разів дорожче самого вправного гладіатора.

Історія булочки з родзинками може змусити і гидливо поморщитися, і посміхнутися. Відомо, що одним з найвідоміших пекарів часів Миколи Другого вважався дехто Філіпов. Одного разу знаменитий булочник сильно осоромився: в тісто, призначене для саєчок, які дуже любив один високопоставлений військовий чиновник, випадково потрапив тарган. Бідолаху-пекаря викликали «на килим» і з обуренням пред’явили йому зіпсований виріб. Філіпов не розгубився: він заявив, що темно-коричневий «сюрприз» у здоби – звичайна родзинка. І зараз же довів свої слова справою: з’їв нещасливу булку, знищивши тим самим докази. А коли гроза минула, подумав, чому б справді не спробувати класти в булочки родзинки …

«Король» сучасного фастфуда — сендвіч – теж був винайдений цілком конкретною особою: графом Сендвічем. Саме так звали знаменитого графа, картяра, який був настільки схиблений на іграх, що не бажав відволікатися на їжу. Він грою заробляв на експедиції в далекі країни. Одна з його експедицій відкрила нові землі, які назвали ім’ям спонсора. На карті світу з’явилися Сандвічеві острови, а лорд Сендвіч цим увійшов в історію двічі. Саме він і звелів приносити йому їжу, вміщену між двома шматками хліба, щоби м’ясо чи щось ще з «начинки» не бруднило пальців.

Гільдія

ТМ “Просто добрий хліб” є засновником та активним членом Гільдії приватних пекарів та кондитерів Львівської області.

Ми надаємо технологічну та консультаційну підтримку пекарням. Будь ласка, звертайтеся!

На зв'язку

вул. Львівська бічна, 4,

с. Сокільники, Пустомитівський р,

Львівська обл., 81130

+38 (096) 676 73 33

+38 (032) 245 84 24 (34)

Email: dobryjhlib@dobryjhlib.com.ua

Пошук